Kontejnery a zahradní kompostéry

Kompostér

Stále ještě nevíte, jak správně naložit s kompostérem na zahradě? Kompostéry jsou na zahrady pořizovány hned z několika důvodů. Prvním z nich je bezpečný rozklad čerstvě posečené trávy, kterou u domu nelze jen tak skladovat a druhým důvodem je rovněž rozklad trávy společně s ostatními biologickými zbytky,  nichž po několika měsících vzniká perfektní hnojivo. Hnojivo pak následně zahrádkáři využívají k hnojení rostlin, květin nebo dokonce zeleniny. Věřte, že právě ono přírodní hnojivo je považováno za nejlepší a všechny hnojené rostliny se vám za něj bohatě odmění.

Všichni určitě velmi dobře známe ten ne příliš vábný zápach, který pochází z odpadkového koše v kuchyni. Tento problém řeší řada domácností, ale s kompostérem si už z nepříjemného zápachu nemusíte dělat hlavu. Stačí prostě jen zbytky vyhodit do kompostéru – na trhu navíc najdete i malé praktické kuchyňské kompostéry, které dokonale využijete v bytech, a ten se o případný zápach a rozložení zbytků postará sám.

Kompostér si navíc nemusíte na zahradě složitě stavět, lze jej zakoupit už jako hotový produkt, který jen postavíte na optimální místo v koutku vaší zahrady. Nezapomínejte přitom, že volba místa pro kompostér ovlivňuje hlavně tvorbu kompostu jako takového – ideální jsou místa ve stínu, například pod stromem nebo za zahradním domkem.

Z čerstvě posečené trávy sice kompost po několika měsících vytvoříte, ale rozhodně nebude mít takovou kvalitu. Ideální je proto přidávat i další zbytky biologického odpadu, který pochází právě z kuchyně nebo dokonce ze zahrady.

Kompostéry bez problémů pojmou i zbytky keřů, stromů, opadané listí nebo plevel, kterého jste právě zbavili svou zahrádku.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Informace o kompostérech a označen , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.