Kontejnery a zahradní kompostéry

Kontejnery na odpad

Třídění odpadu se stalo velmi populárním a není se tak čemu divit, že v každém městě a i menších obcích se nachází jednotlivé sběrné kontejnery na třídění odpadu. Ne každý si je ale vědom toho, jak odpad správně třídit a kam navíc patří odpad, který se vyhazuje jen během sezóny. Pochopitelně, když nevíte, kam s některými odpadky, můžete je odložit do kontejneru na směsný odpad. Jste si ale naprosto jisti, že děláte správně?

Vzácným příkladem, pokud jde o sezónní odpad, jsou vánoční stromky, jejichž likvidaci v domácích podmínkách je poměrně složitá a náročná.

Zvlášť když bydlíte ve městě, v bytě a bez krbu, do kterého byste mohli alespoň některé části stromky odhodit. Právě vánoční stromky patří do směsného odpadu, ale město nebo obec může určit i jinak. Vyhazujete-li vánoční stromek, rozhodně se jej nesnažte za každou cenu dostat přímo do kontejneru, ale položte jej vedle kontejneru. Popeláři, kteří v tomto směru zajišťují nepřetržitý servis, stromek následně zlikvidují způsobem, který je ucházející. Vkládání stromků přímo do kontejnerů není doporučováno už s ohledem na ostatní obyvatele nebo sousedy, kteří zajisté rovněž potřebují vyhazovat odpad a vánoční stromky. Nutno navíc zmínit, že stromky je možné vyhazovat jen bez ozdob!

Kontejnery na směsný odpad jsou určeny pro běžné odpadky, které vznikly z běžného denního chodu domácnosti. V odpadu se tak mohou nacházet i zbytky jídel, odřezky, ale obaly a různé papíry už je vhodné vyhazovat do jiných, k tomu určených kontejnerů.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Jak správně třídit odpad a označen , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.