Kontejnery a zahradní kompostéry

Popelnice plechová pozinkovaná

Plechové popelnice, které jsou zpravidla vyráběny z pozinkovaných plechových materiálů, mají ve většině případů tvar vyššího válce.

Disponují kruhovým víkem a v souvislosti s jejich používáním lze mluvit jak o výhodách, tak i pochopitelně o nevýhodách.

Používání pozinkovaných plechových popelnic v posledních letech upadá hlavně z toho důvodu, že jsou nahrazovány těmi plastovými, které jsou vyráběny z tvrzeného plastu a dominuje jim hranatý, hlavně obdélníkový tvar. Přední nevýhodou plechových popelnic je, že postupem času začínají rezivět ve své spodní části.

Ne jednou se navíc stává, že spodní část popelnice, která je prolezlá rzí, úplně odpadne a popelnice je tak zcela na odpis. Rzi je možné částečně zabránit a to hlavně správným skladováním, jak uvádějí někteří výrobci plechových popelnic. Správným skladováním se v tomto případě myslí hlavně suché prostředí, do kterého se nedostává vlhkost ani voda. Plechové popelnice jsou tak stále častěji, v rámci zachování jejich kvality, skladovány v garážích nebo dokonce zahradních domcích. Ovšem ti, kteří nemají k dispozici ani jednu možnou variantu skladování, by se měli zaměřit hlavně na nákup popelnice z tvrzeného plastu.

Jednou z možných dalších nevýhod plechových popelnic je, že nemají ve své spodní části kolečka. Jejich odnos z garáže nebo zahradního domku tak často vyžaduje větší sílu, než se zdá. Naopak lze ale mluvit i o výhodě, kterou plechové pozinkované popelnice poskytují. Do těchto popelnic je totiž možné naprosto bez obav a problémů sypat žhavý popel, například z krbových kamen nebo zbytky po grilování.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Plechové popelnice a označen , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.